Významné jubileum manželov Moravčíkových

Manželský zväzok sa uzatvára s cieľom zostať spolu po celý život a svoje pozemské bytie prežívať spoločne v dobrých aj zlých časoch. Ale zďaleka nie všetkým párom je dovolené osláviť aspoň zlatú svadbu, nieto diamantovú. Toto šťastie majú p. Jozef Moravčík a manželka Zdenka, rod. Holáčiková, bytom Makov 331, ktorí v týchto dňoch oslavujú 60. výročie svojej svadby.

K významnej udalosti v ich živote prišli oslávencom v mene Obce Makov vzdať úctu a poblahopriať starosta obce, Martin Pavlík s matrikárkou, Ivetou Chromíkovou.

S odstupom rokov sa spoločne vrátili v spomienkach do minulosti, na roky spoločne prežité. Do oka si padli na hodovej zábave a keď v roku 1956 prvým manželským bozkom spečatili rozhodnutie spojiť svoje životy, netušili, aká dlhá cesta ich čaká.
28. apríla uplynulo 60 rokov od pamätného dňa, kedy si manželia Moravčíkových sľúbili, že jeden druhému budú vždy oporou, znášať spolu dobré i zlé. Svoj sľub sa im naplniť podarilo. Dlhé obdobie aktívneho života strávili manželia v Ostrave – Porube, kde žili 31 rokov a v roku 1993 sa vrátili do svojho rodného Makova. Svoj voľný čas trávili zveľaďovaním svojho domčeka a záhrady. Dôkazom lásky, úcty a vďaky p. Moravčíka k manželke je pravidelné nosenie chryzantém, ktoré p. Zdenka zbožňuje. Prezradíme, že okrem nej má ešte jednu veľkú lásku, a tou je ľudová hudba. Má 360 kaziet tejto hudby, najradšej však počúva Vrchársku muziku. Dožiť sa a osláviť diamantovú svadbu v pomerne dobrom zdraví, plní energie, optimizmu a pohody je darom,ktorý od života dostanú iba nemnohí.Pani Zdenke a Jozefovi Moravčíkovým to osud umožnil. Svietilo im nielen slnko lásky, ale vzájomnou láskou, porozumením, úctou k sebe navzájom zdolali všetky prekážky a dosiahli toto krásne životné jubileum. Čas je však neúprosný, ozývajú sa aj zdravotné problémy, ale je krásne vidieť, ako staroba ich vzťahy ešte utužuje, cítia, že jeden druhého viac potrebuje.

Každé jubileum má svoje čaro a pri každom sa vyslovujú rôzne želania. My všetci manželom želáme, aby ich láska kvitla aj v ďalších rokoch a ich spolužitie sprevádzalo porozumenie, zdravie, šťastie a spokojnosť.

Dátum vloženia: 3. 5. 2016 8:00

dnes, štvrtok 18. 4. 2024