20. výročie vzniku SZTP ZPCCH

Čas je neúprosný, plynie míľovými krokmi a a náš život v ňom preteká ako horská riava.

Niekedy žblnkoce a spieva, inokedy sa mohutne ozýva duniacimi vlnami. Inak tomu nie je ani v živote spoločenstiev a organizácii. Makovskí seniori o tom vedia svoje. Ich história sa začala písať 1.6.2007. V tom čase ich bolo sotva tridsať, no pevne odhodlaných urobiť všetko preto, aby vybudovali stabilnú základňu pre svojich seniorov.

Rokmi pribúdali skúsenosti i členovia. Dnes ich je presne 132. Tí, ktorým zdravotný stav dovoľoval prišli osláviť svoje výročie v nedeľu 25.6.2017 do krásne vyzdobeného domu kultúry. Pripomenuli si totiž 20. výročie vzniku svojej domovskej organizácie SZTP ZPCCH. Ten, kto sa vie tešiť  zo života, starne pomalšie. Motto ktoré si na túto slávnostnú chvíľu zvolili nebolo náhodné. Presne vystihuje entuziazmus a prístup k životu makovských seniorov. Na túto oslavu sa zväz usilovne pripravoval takmer celý rok. Výsledkom ich práce bola veľmi pekná a dôstojná oslava.

Predsedníčka zväzu Anna Zajacová vo svojom úvodom príhovore privítala členov a hostí, ktorí prišli prejaviť úctu a zablahoželať im k výročiu. Pozvanie prijal predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár, predseda Slovenského zväzu telesne postihnutých -Okresné centrum Čadca (OC SZTP) Jozef Křivánek a predsedníčka Jednoty dôchodcov Slovenska- Okresná organizácia (OO JDS) Mgr. Margita Ďurišová. Čestnými hosťami bol starosta obce Makov Martin Pavlík, zástupca starostu Jozef Pavlík, bývalý makovský starosta Ing. Marián Masnica, FS Makovanka, starosta Obce Hutisko Solanec Ing. Vladimír Petružela, Vdp. Mgr. Marek Kotlárik a mnohí ďalší.
Pani Zajacová poďakovala výboru a všetkým členom za dlhoročnú spoluprácu, ako i ostatným prítomným za podporu ktorú počas rokov zväzu prejavovali.
Od založenia, teda celých 20 rokov je v organizácii činných ešte 12 zakladajúcich členov. Tí boli za svoje členstvo a aktívnu prácu morálne odmenení. Po príhovoroch a pozdravoch hostí pokračovalo toto milé stretnutie kultúrnym programom. Spríjemniť chvíle všetkým prítomným prišla hudobná skupina Heligonica a Turzovskí seniori.

Život človeka je ako mozaika, ktorá sa skladá z množstva drobných čriepkov. Seniori z Makova si tú svoju počas 20. rokov vyskladali naozaj pestrofarebne. Zrkadlia sa v nej krásne zážitky zo spoločných stretnutí, poznávacích a pútnických zájazdov, fašiangových zábav, wellness, posedení pri čaji, výletov..... tešíme sa že do mozaiky je ešte je stále čo dopĺňať.

Dátum vloženia: 26. 6. 2017 19:55
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 1. 2022 20:02