FITMAK - nové fitnescentrum v Makove

logo_fitmak

Makové zrnká pri svojom 10. výročí predstavili svoje budúce plány a ďalšie ciele, ktoré si dávajú a chcú ich v blízkom čase naplniť.

Jedným z takýchto cieľov bolo aj zriadenie posilňovne, alebo fitnescentra pre mládež v Makove. Rozhodnutie vzniklo na podnet samotnej mládeže, aby mali kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas a rozvíjať športové aktivity. Podarilo sa!

Makové zrnká plnia svoje sľuby! Po dlhšom snažení a úsilí o nájdenie priestorov a zariadenia našli aj spoločnú reč s Obcou Makov, poslancami obecného zastupiteľstva a našli veľké pochopenie u starostu obce Martina Pavlíka, podstarostu obce Jozefa Pavlíka a ako sa hovorí: Kde je vôľa, tam je cesta. Našla sa schodná aj tu v Makove. Za podpory obce, ktorá upravila a pripravila priestory na náklady obce v budove zdravotného strediska sa už mohli Makové zrnká realizovať. Nakúpili posilňovacie stroje, veže, bežiace pásy, lavičky, hrazdy a ostatné náčinie. A keď im už vlastné prostriedky nestačili našli aj sponzorov a darcov ďalších doplnkov. Najväčšími sponzormi sú samotní zriaďovatelia Makových zrniek, najmä Ján Gašparík ktorý prispel sumou 500 eur a daroval aj vlastné stroje, lavičky, stojan. Štefan Bajcár daroval posilňovaciu vežu a najaktívnejší pracant, ktorý tam odmakal pekných pár desiatok hodín Vladimír Rusňák tiež daroval stacionárny bicykel. Všetkým úprimne ďakujeme. Poďakovanie patrí aj Hele Pajerovej za spoločné úsilie, Marcelovi Marčišovi, ktorý zhotovil lavičky do šatne, Vladovi Kupšovi za prevoz, kolegom zo ZŠ Stankovi Olšovskému, Majke Bajcárovej, Janke Petrovičovej za pomoc a spoluprácu, ostatným za priazeň a podporu. A tak sme spoločne 2.2.2016 brány našej posilňovne otvorili. Ako prvá si na strojoch zacvičila „Stonožka“, v podaní žiakov 5.ročníka ZŠ. Aj za týmto je práca učiteľov. Tešíme sa na hojnú návštevnosť , spoločné stretnutia a zdravo strávený voľný čas.

Elena Rusňáková

Fitko - FITMAK bude otvorené nasledovne:

Utorok: od 16 do 20 hod.
Streda: od 16 do 20 hod.
Piatok:  od 16 do 20 hod.
Permanentky na celý rok a polrok si môžete zakúpiť v Obecnej knižnici u p. Pajerovej a v ZŠ u Mgr. Márie Bajcárovej.
Permanentka na celý rok pre dospelú osobu -30 eur, polrok 20 eur
Permanentka na celý rok pre študenta a dôchodcu- 20 eur, polrok 15 eur
Jednorazové vstupné počas otváracích hodín – 2 eura pre všetkých rovnako.

Fitnescentrum je zriadené a zariadené z prostriedkov Obce Makov a n.f. Makové zrnká. Veríme, že bude slúžiť širokej verejnosti a všetci si nájdeme čas na relaxáciu, oddych, regeneráciu svojej pracovnej vitality a hlavne mládež, že tu nájde zmysluplný spôsob trávenia voľného času. Tešíme sa na hojnú návštevnosť, podporu a priazeň.

Dátum vloženia: 3. 2. 2016 21:33
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 1. 2022 21:36