Augustové aktivity v ZPSMaškrtné dopoludnie.
Klienti ZPS sa stretávajú pravidelne v pondelky a stredy pri rozličných aktivitách. Keďže nám začal nový mesiac, spravili sme si v pondelok takpovediac malú pracovnú poradu, na ktorej sme ich informovali o nadchádzajúcich aktivitách, ktoré nás čakajú v auguste. Pri tejto príležitosti nám pani Anička Ferenčáková/ jedna z klientov ZPS/ pripravila chutné občerstvenie.
Upiekla dve skvelé mramorové bábovky, dokonca priniesla aj naložené utopence.
žBylinkové čajíky sponzorsky zabezpečila pani Terezka Marčišová. Všetkým patrí srdečná vďaka. Naše stretnutie pokračovalo zaujímavou prednáškou o zraku, očnej hygiene, očnej výžive a zakončili sme ho cvikmi očnej jogy. Očná joga je metóda na zlepšenie zraku. Jednoduchý súbor cvikov na posilnenie očných svalov všetkých veľmi zaujal. Cviky sú nenáročné, uvoľňujú napnuté očné svaly a obnovujú ich pôvodnú dĺžku. Veľkým plusom je že sa dajú cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek.
Duchovná terapia 
V stredu 5. augusta nás v ZPS potešil svojou prítomnosťou pán farár Marek Kotlárik. Milé slová, osobné rozhovory no najmä spoločná modlitba Korunky k Božiemu Milosrdenstvu bola pre všetkých tým pravým duchovným pokrmom.