Múr histórie v Makove

Múr histórie v Makove -návrh

Poraďte,kam ho umiestníme? Obecné zastupiteľstvo v Makove na poslednom zasadaní navrhlo 2 lokality a žiadajú občanov, aby sa vyjadrili a poradili, kde by to bolo vhodnejšie.

Obec Makov získala dotáciu 7 000 € z OCR Kysuce (Organizácia cestovného ruchu),ktoré zastrešuje Ministerstvo dopravy - na realizáciu projektu “Múr histórie”.
Poslaním tohto unikátného projektu je záchrana historického dedičstva,architektúry Kysúc a vytvorenie atraktívného miesta pre návštevníkov Kysúc.
Múr histórie je v podstate iba priečelie starej chalupy,typickej pre danú oblasť.
Návrh takejto stavby nám spracoval projektant Marián Jurga,ktorý má už skúsenosť z pilotného projektu v obci Korňa,umiestneného vedľa cesty v smere na horu Živčáková. Projektant navrhol stavbu hospodárského objektu - humno s chlievom. Rozmer 3 m (šírka) na 10 m (dĺžka).
Ako najvhodnejšie miesto na “Múr histórie” sa všeobecne javilo prostredie pri breste u Papaji na Kopaniciach, no kvôli nevysporiadaným pozemkom to nie je možné.
Obecné zastupiteľstvo v Makove na poslednom zasadaní navrhlo 2 lokality a žiadajú občanov, aby sa vyjadrili a poradili,kde by to bolo vhodnejšie.
Podmienka : Pozemok vo vlastníctve obce Makov.

Poraďte,kam ho umiestníme?
Lokalita č.1 - namiesto plota medzi štátnou cestou a areálom Základnej školy.
Lokalita č.2 - na mieste bývalého kompostoviska na parkovisku pri detskom ihrisku v miestnej časti Čierne.

Dátum vloženia: 13. 5. 2022 14:37
Dátum poslednej aktualizácie: 13. 5. 2022 15:00