images 1Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu vydáva MUDr. Slavomíra Michnicová Kostrová nasledovné usmernenie pre pacientov spadajúcich do ambulancie dospelých Makov.  Prosíme pacientov, aby sa osobne dostavovali k nám iba v nevyhnutnom prípade!, čakárne sú plné infekčných pacientov. Nevoďte k nám do čakárne deti! Využívajte elektronický predpis liekov!

Pacienti, ktorí majú bežné infekčné ochorenie /vodnatá nádcha, suchý kašeľ, zvýšená teplota do 38 st.C/, sa symptomaticky môžu liečiť doma- o vystavenie priepustky či PN si zavolajú.Po prepustení z nemocnice prinesú prepúšťaciu správu príbuzní, alebo nám pošlú e- mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., nechodí pacient osobne!
Umývajte si často ruky!- pred každým jedlom, po príchode zvonka, z obchodu apod., z toalety, dodržiavajte pitný režim!, užívajte vitamín C, nosové sliznice si môžete čistiť morskou vodou, nechoďte chorí medzi ľudí!

Pacient sa dostaví osobne:
– v prípade kašľa či soplenia s hnisavými hlienami, teploty nad 38st.C alebo neklesajúcej po 4-5dňoch
– pri ochorení sprevádzanom dýchavicou
– pri neinfekčných ochoreniach v prípade zhoršenia chronického ochorenia, zápalu, dýchavice apod.

V prípade podozrenia pac. k prenosu či infekcie koronavírusom, nás bude kontaktovať najskôr telefonicky a pripraví si k návšteve k nám vlastnú rúšku!

Vyčleňujeme ordinačný čas:
07.00-08.00 odbery
08.00-10.30 hod prídu chorí pacienti
11.00- 14.00 hod telefonické konzultácie, prehliadky do zamestnania, prepúšťacie správy, preventívne prehliadky, ostatné administratívne úkony, predpis liekov
/ na prepdis liekov telefonujte do ambulancie, v ktorej ste registrovaní!!!/

TÝMITO MALÝMI SPOLOČNÝMI OPATRENIAMI MÔŽEME PREDÍSŤ MASÍVNEMU ŠÍRENIU VÍRUSOVÝCH OCHORENÍ A KOLAPSU NEMOCNÍC!!!
NEPOMÔŽE PANIKA ALE DISCIPLÍNA A VZÁJOMNÁ TOLERANCIA!

 

MUDr. Michnicová Kostrová