49318361 216925899249194 2154476559132524544 n 1

Obec Makov v minulom roku okrem výmeny strešnej krytiny zo severnej časti na dome kultúry, rekonštrukcie toaliet vrátane kompletnej výmeny a opravy kanalizácie, vybudovala v našom „kulturáku“ novú reprezentačnú miestnosť – zasadačku. Tento nový priestor bude slúžiť na rôzne zasadnutia, schôdze obecných organizácii, privítanie hostí, školenia, ale aj na oslavy pre všetkých občanov Makova.

V terajšej zasadačke v budove na obecnom úrade v nasledujúcom období vytvoríme „klientske centrum, kde si občan na jednom mieste vybaví viacero agiend či už matriku, dane, overovanie podpisov, sociálne veci atď. Do tohto klientskeho centra bude bezbariérový prístup, ktorý uvítajú hlavne naši starší spoluobčania, ktorí nebudú musieť zdolávať – tak ako doteraz, množstvo schodov v budove obecného úradu.

Novú zasadačku v budove DK sme si navrhli sami, robili sme ju vo vlastnej réžii so svojimi domácimi makovskými remeselníkmi. Boli použité kvalitné materiály, možno o niečo drahšie, ako kúpime v poľských supermarketoch, ale podľa mňa, výsledok stojí za to. Ako starostu obce ma veľmi  potešilo, že sa mi podarilo získať dotáciu 7000 € na dovybavenie zasadačky, na zakúpenie dizajnových prvkov, ktoré spestria novú reprezentačnú miestnosť.

Na OÚ máme krásnu obradnú miestnosť – sobášnicu, ktorá nám slúži od začiatku 80-tych rokov minulého storočia, bezmála 40 rokov. Musím uznať, že je veľmi vkusne a decentne zariadená. Na tú dobu možno stála viac ako celá budova OÚ a doposiaľ je našim skvostom. O to isté sa budem snažiť aj v našom DK, aby po rekonštrukcii bol našim moderným šperkom, kde sa budeme dobre cítiť a kde budeme s hrdosťou chodiť.

Martin Pavlík, starosta obce.