P9300002

 

Svet má mnoho skvostov a pokladov, niet však väčšieho pokladu, akým je ľudský život - človek- dieťa.
Ani v našej obci nezabúdame na zázrak, akým je nový život. Každoročne organizujeme podujatie, v ktorom privítame do života bábätká, ktoré sa narodili za posledný rok a pridali sa do radov občanov našej obce. V posledný septembrový deň sa v obradnej sieni Obecného úradu v Makove stretli rodičia s pätnástimi detičkami.

 

Do veľkej rodiny „Makovčanov“ sme symbolicky prijali Lenku Hrmovú, Adamka Cigáňa, Marca Turtáka, Sebastiánka Štiaka, Milanka Kubinca, Rebeku Ragulovú, Tea Perďocha, Terezku Ďurajovú, Alexandra Ciesaríka, Stanka Olšovského, Mirka Zuzčáka, Sofiu Baričákovú, Sofiu Pavlíkovú, Adamka Holáka a Lauriku Brčicovú. Po úvodnej básni sa rodičom a ich malým ratolestiam prihovoril starosta obce, p. Martin Pavlík. Vo svojom príhovore poprial rodičom a ich deťom veľa šťastia, zdravia, pohody, aby boli detičky obkolesené láskou a starostlivosťou, aby rodičia vytvorili deťom šťastný domov, v ktorom sa budú cítiť dobre a bezpečne, kam sa budú vždy radi vracať.

Slávnosť spríjemnili svojim milým vystúpením deti z materskej školy, pod vedením p. Zuzany Kubačkovej.
Novorodenci dostali na štart do života finančný a mamičky kvetinový dar. Pre spomienku na slávnostný deň sa rodičia zapísali do pamätnej knihy obce.
Želáme im krásny život, plný lásky, rodičom veľa trpezlivosti a nám všetkým, aby sme takýchto krásnych akcií mali možnosť uskutočniť čo najviac a čo najčastejšie.