books 1204029 1920Vážení čitatelia. Počas nákazy ochorením COVID-19 boli zmenené otváracie hodiny knižnice.Používatelia Obecnej knižnice v Makove môžu využiť knižnično-výpožičné služby v utorok a štvrtok v čase od 12.30 - 16.00 hod.  Výpožičky budú realizované na základe predbežnej objednávky kníh telefonicky po dohode s knihovníčkou na tel.č. 0911 772066, alebo mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

V súlade s tzv. COVID AUTOMATOM si budete môcť v spomínaných dňoch makovskej knižnici vyzdvihnúť svoje vopred objednané knihy. Podmienky prevádzky knižnice sú platné od 1.3.2021.

Podmienky vstupu do vestibulu knižnice:

Do knižnice budete môcť vstúpiť len na základe výnimiek zo zákazu v zmysle aktuálne platných vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR.
- čitatelia a návštevníci knižnice sa pri vstupe do knižnice preukážu relevantným dokladom o negatívnom výsledku testu na Covid-19 nie starším ako 7 dní,vstup do knižnice je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka, atď.),
- pri vstupe do knižnice je potrebné si aplikovať dezinfekciu na ruky,počas čakania na výdaj kníh je potrebné udržiavať odstup 2 m, vstup bude možný naraz len 1 osobe.
Poskytované služby:

Vrátenie kníh: možnosti vrátenia kníh, pričom všetky vrátené knihy budú dezinfikované a umiestnené do karantény.
Požičiavanie kníh a časopisov: Môžete si vyzdvihnúť knihy a časopisy, ktoré si objednáte minimálne deň vopred telefonicky alebo mailom.