bakMilí čitatelia, je tu opäť marec mesiac knihy. Už druhý krát nám pandémia znemožnila stretnúť sa pri tejto príležitosti pri spoločných podujatiach, ktoré pre vás pravidelne pripravuje naša obecná knižnica. Keďže sú ešte stále v hre aktuálne korona opatrenia – všetky naplánované akcie sú zrušené.

Napriek nepriaznivej situácii ktorá nás postretla je tu predsa len jedna dobrá správa, ktorá poteší najmä menších - najmladších čitateľov. Pýtate sa že aká? Svetlo sveta totiž uzrela úplne nová knižka, ktorej autorkou je naša rodáčka pani Marta Harajdová a venovala ju práve deťom. Po úspešných básnických zbierkach Teraz a Takto sa Marta Harajdová rozhodla vydať trocha inou cestou. Semienko túžby napísať niečo pre deti vyklíčilo  a dorástlo k vydaniu jej detskej prvotiny s názvom Ahoj, ja som Bak. 

Verili by ste, že Marta Harajdová rozumie psej reči? Áno, jasné, psom rozumie každý. Presne ako futbalu. Keď lopta trafí do brány, je to gól. Lenže autorka tejto knihy vie nielen to, čo malý Bak hovorí, ale aj čo si myslí. Dobre hádate, Bak je šteniatko. Gazda už predal všetky ostatné, iba jedno ostalo. Napokon však prišiel deň, keď si Baka odviezli domov dvaja mladí ľudia. Bola to láska na prvý pohľad. A Bak – len čo sa otriasol po dlhej ceste, začal skúmať nový domov. Každý deň sa niečo naučil. Napríklad, že keď potiahne v koberčeku za správnu nitku, vzniknú dva koberčeky. Alebo ak neprestane ťahať nepremokavú plachtu z tajuplnej hŕby, zosype sa všetko drevo.Pôvabná knižka o neplechách, nehodách, láske,oddanosti a radosti zo života osloví každého malého čitateľa. Deti, ktoré vedia alebo sa učia po nemecky, nájdu „na druhom konci“ jej nemeckú verziu. Už teraz ju môžete nájsť v ponuke internetového obchodu  www.bux.sk. Sľubujeme, že hneď ako nám to situácia dovolí zoznámite sa s Bakom  i jeho autorkou pani Martou osobne. 

Autorke srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa spokojných čitateľov.