kniha kysuc

Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s mediálnymi partnermi KYSUCE – Nezávislý týždenník Kysučanov, e-KyYSUCE, Kysucký Večerník, My Kysucké noviny a Kysucká televízia vyhlásili začiatkom roka 2017 čitateľskú súťaž KNIHA KYSÚC 2016 Nominované knihy boli rozdelené do dvoch súťažných kategórií:

1. kategória: beletria
2. kategória: odborná literatúra
V oboch mal Makov svoje zastúpenie. V kategórii beletria bola nominovaná zbierka básni TAKTO autorky Marty Harajdovej. V kategórii odborná literatúra bol nominovaný spevník vianočných piesní Makovské Vianoce, ktorý vydala Základná škola s Materskou školou, zostavila ho Mgr. Janka Petrovičová.
Výsledky súťaže boli vyhlásené na slávnostnom vyhodnotení vo štvrtok 20.4.2017 v Kysuckej knižnici v Čadci. Spomedzi 22 nominovaných kníh z kategórie náučná literatúra získal od čitateľov 289 hlasov spevník Makovské Vianoce. Vďaka tomu sa spevník umiestil na peknom treťom mieste. V kategórii beletria sa z 11 nominovaných kníh vďaka 353 hlasom zbierka básní TAKTO umiestnila na krásnej druhej priečke.

Všetkým autorom víťazných kníh Kysucká knižnica bezplatne ponúkne spoluprácu a priestor pre prezentáciu publikácií širokej verejnosti a v prípade účasti knižnice na knižnom veľtrhu Bibliotéka aj priestor na tomto medzinárodnom podujatí. Z kníh, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach súťaže bude zostavená putovná výstava, ktorá bude postupne prezentovaná v každej regionálnej knižnici ŽSK.

Víťazom úspešných „ KNÍH KYSÚC 2016 “ pani Marte Harajdovej, Mgr. Janke Petrovičovej a kolektívu žiakov našej makovskej ZŠ srdečne blahoželáme a prajeme im veľa ďalších úspechov. Zároveň im patrí naše veľké poďakovanie za reprezentáciu obce Makov.