Obrázok2

 

Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja predstavuje nominované knihy v anketovej čitateľskej súťaži Kniha Kysúc 2016. Jednou z nich je aj básnická zbierka Marty Harajdovej TAKto. Podporme spoločne úspešnú autorku a makovskú rodáčku pani Martu Harajdovú zahlasovaním za jej knihu. Anketový lístok môžete vyplniť doma, priamo v našej knižnici, alebo on-line na stránke Kysuckej knižnice, kde sa dozviete aj všetky podrobnosti o súťaži. Hlasovací lístok nájdete aj v týždenníku Kysuce.

Dôležité termíny súťaže:
- Hlasovanie bude prebiehať od 1. marca do 7. apríla 2017.
- Vyhlásenie výsledkov súťaže bude 20. apríla 2017.

Súťažné kategórie:

- Nominované knihy budú rozdelené do dvoch súťažných kategórií:
1. kategória: beletria
2. kategória: odborná literatúra

Hlasovací lístok 

Vyplnený hlasovací lístok môžete zaslať individuálne na adresu:Kysucká knižnica v Čadci, Ul. 17. novembra 1258, 022 01 Čadca -  označiť ANKETA

alebo ho môžete priniesť do obecnej knižnice v Makove , odkiaľ sa budú zasielať hromadne. 

 

TAKTO  /Beletria/

Jedinečná zbierka básní autorky Marty Harajdovej má hlbokú výpovednú hodnotu a predstavuje originálnu, neraz až intuitívnu poéziu, plnú citu a pokory. Autorka sa v nej pohráva s bohatou obraznosťou čerpajúcou z prírody i bežného života a odvážne načiera aj do filozofických úvah. Zaujímavou robí knihu aj samotná obálka a fotografie doplňujúce text, ktorých autorkou je talentovaná študentka architektúry Mária Kubincová. Kniha bola vydaná s finančnou podporou Obce Makov.