998850 973661332725689 4599353510278546326 n

 

 

Snahou obce je  okrem iného  ponúkať občanom  stále nové,zaujímavé a kvalitné kultúrno- spoločenské podujatia. Práve preto sme sa rozhodli tohto roku zorganizovať po prvýkrát Veľkonočnú výstavu. Chceli sme ich inšpirovať , ale i priblížiť im naše tradície, ktoré majú korene v ľudovom umení a zručnosti.

Vestibul domu kultúry sa začal do jarného šatu a veľkonočnej nálady obliekať už v piatok. Svoje výrobky si tu prišli naaranžovať pani učiteľky našej materskej a základnej školy , i pani vychovávateľka ŠKD spolu s deťmi. Tí veru nenechali nič na náhodu a svoje výstavné priestory krásne vyzdobili... zostávalo už len počkať do nedele a ukázať svoju šikovnosť.
A dočkali sa ! Na Kvetnú nedeľu krátko po deviatej hodine výstavu navštívili už prví zvedavci. A veru bolo sa na čo pozerať !
Okrem originálnych výrobkov žiakov a detí ukázali svoju šikovnosť aj členovia zväzu dôchodcov, členky FS Makovský prameň a Makovanka a seniori zo ZPS. Na podujatí dostali priestor prezentovať sa aj naši občania, ktorí sa vo voľnom čase venujú zaujímavým ručným prácam. Celé podujatie zastrešovali ukážkami svojej tvorby ženy zo spolku Živena -Žilina.
Hneď pri vstupe do DK návštevníkov výstavy privítala a pohostila za Obec Makov kultúrna referentka p. Pajerová výborným domácim vaječným likérom a chutnými jednohubkami s jarnými nátierkami. Chuťovky rôznych druhov ponúkali aj členky FS Makovský prameň. Ženy zo zväzu dôchodcov zasa zaujali okolie krásne vyzdobenými piškótovými barančekmi. Nechýbali bohato vyšívane a čipkované obrusy, drôtované vajíčka, veľkonočné ikebany, sviečky, zdobené a háčkované kraslice, korbáče ani medovníčky našej pernikárky Julky Masnicovej.
Svoju kreativitu a zručnosť si prišli vyskúšať aj deti do tvorivých dielní. Tu sa im trpezlivo venovali šikovné študentky stredných škôl - Dominika, Klaudia, Deniska, Nikola a Kristína.

Všetkým vystavovateľom, návštevníkom, ale i organizačnému tímu srdečne ďakujeme za účasť, podporu a vytvorenie výbornej atmosféry a tešíme sa na stretnutie opäť o rok.