beseda duranova1

V rámci marca mesiaca knihy pripravila  Obecná knižnica v Makove pre svojich čitateľov niekoľko zaujímavých podujatí. Jedným z nich bola aj autorská beseda so slovenskou spisovateľkou Máriou Ďuranovou, ktorá sa konala 8. marca 2016  v sobášnej miestnosti obecného úradu. Hneď v úvode besedy čakalo na prítomných milé prekvapenie.

 

Starosta obce Martin Pavlík prišiel osobne pozdraviť a popriať všetkým ženám k sviatku MDŽ všetko najlepšie a každú obdaroval kvetom.

 

"Dovoľte mi aby som Vás  čo najsrdečnejšie privítala na dnešnej autorskej besede. Mojim hosťom je výnimočná žena, matka, spisovateľka a prvá dáma beletrie na Kysuciach  pani MÁRIA ĎURANOVÁ. Jej knihy sú sondou do duše žien, ich životov, starostí, radostí, lások, vzostupov i pádov. Jednoducho píše o ženách a pre ženy. Mám veľkú radosť , že prijala naše pozvanie  práve  v  dnešný symbolický dátum  8. marca, kedy si celý svet pripomína MDŽ"  Týmito slovami privítala knihovníčka Helena Pajerová svojho hosťa  a po krátkom úvode odovzdala slovo literárnej autorke. Pani Mária Ďuranová sa s potešením rozhovorila svojich začiatkoch v písaní, o svojej súčasnej tvorbe, súkromí i vzťahu k Makovu.  Zaujímavého vyše hodinového  stretnutia  sa zúčastnilo  23 čitateliek. Toto milé stretnutie bolo ukončené autogramiádou.beseda duranova2