Obecná knižnica

stiahnuťObecná knižnica v Makove poskytuje registrovaným čitateľom na rok 2021 /najmä študentom stredných a vysokých škôl možnosť výpožičiek kníh prostredníctvom medziknižničnej výpožičnej služby (MVS)zo SNK. Výpožičná doba je 30 dní s možnosťou predĺženia. Táto služba nie je spoplatnená. Čitateľ uhradí iba poštovné pri vrátení literatúry dľa cenníka Slovenskej pošty.

books 1204029 1920Vážení čitatelia. Počas nákazy ochorením COVID-19 boli zmenené otváracie hodiny knižnice.Používatelia Obecnej knižnice v Makove môžu využiť knižnično-výpožičné služby v utorok a štvrtok v čase od 12.30 - 16.00 hod.  Výpožičky budú realizované na základe predbežnej objednávky kníh telefonicky po dohode s knihovníčkou na tel.č. 0911 772066, alebo mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

bakMilí čitatelia, je tu opäť marec mesiac knihy. Už druhý krát nám pandémia znemožnila stretnúť sa pri tejto príležitosti pri spoločných podujatiach, ktoré pre vás pravidelne pripravuje naša obecná knižnica. Keďže sú ešte stále v hre aktuálne korona opatrenia – všetky naplánované akcie sú zrušené.

Počas nákazy ochorením COVID-19 boli zmenené otváracie hodiny. 

Používatelia Obecnej knižnice v Makove môžu využiť knižnično-výpožičné služby v utorok a štvrtok v čase od 12.30 - 16.00 hod. 

 

 

Knihovnícky počin 2019Dňa 23. júla 2020 sa v Kysuckej knižnici v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja konalo slávnostné pracovné stretnutie knihovníkov verejných knižníc regiónu Kysúc, na ktorom bola zhodnotená činnosť verejných knižníc za rok 2019. Osobitosťou tohtoročného spoločného pracovného rokovania bolo odovzdávanie ocenenia„Knihovnícky počin 2019“ knižniciam a knihovníkom verejných knižníc v metodickej pôsobnosti Kysuckej knižnice v Čadci

Deň 155 Nie všetci ovládame základy prvej pomoci a v kritickej situácii musíme požiadať o odbornú pomoc. Práve na operačné stredisko 155 voláme pri rôznych závažných zdravotných ťažkostiach, úrazoch či nehodách. Operátori- fundovaní psychológia a zdravotníci v jednom dokážu človeku poradiť v ťažej zdravotnej situácii, dokonca v najvážnejších prípadoch telefonicky asistujú pri oživovaní. Vďaka ich práci sa každoročne podarí zachrániť mnoho ľudských životov.

Prednáška o mozguVo štvrtok 28. marca v rámci marca mesiaca knihy prebiehala v DK Makov odborná prednáška o mozgu a pamäťových technikách.Prednášku pripravila lektorka Mgr. Marcela Šavelová. Okrem teoretickej časti si účastníci vyskúšali na vlastnej koži zaujímvé  jednoduché techniky, ako si udržiavať  svoju pamäť v kondícii.

Našu knižnicu navštívila Kristína MišovičováV piatok 22. marca navštívila čitateľov obecnej knižnice známa slovenská spisovateľka Kristína Mišovičová, ktorú sme donedávna poznali výhradne ako autorku ženských románov. Začiatkom roka vyšla jej prvá kniha venovaná deťom s titulom Decká z mesta sa NE/VEDIA BIŤ. Práve o tejto knihe prišla porozprávať našim žiakom základnej školy. Veselá, hravá kniha plná dobrodružstiev deti zaujala natoľko, že pani spisovateľka nakoniec deťom zo svojej knižky prečítala krátky príbeh.