Ilustračné foto

Dňa 18. augusta 2021 zorganizovala makovská Základná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých a Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami a Jednoty dôchodcov  letné športové hry. V tomto roku sa  konali v peknom areáli lyžiarskeho  strediska SKI Makov a zúčastnilo sa ho 54 členov. Súťažné disciplíny a celý priebeh mali na starosti bývalí športovci, ešte stále aktívni a športovo zdatní členovia zväzu Milan Hedera a Milan Penksa. A disciplín pripravili neúrekom. Skákalo sa, behalo sa, hádzalo sa, nosilo sa.

Napriek rôznym zdravotným problémom sa do aktivít zapojili takmer všetci a víťazom nad svojim hendikepom sa stal každý súťažiaci. Symbolické ceny za účasť odovzdala zúčastneným  predsedníčka makovského zväzu dôchodcov  Anna Zajacová. Z poslednej nešportovej disciplíny sa tešili najviac. Bola ňou ochutnávka gulášu, ktorý po celý čas súťaženia rozvoniaval  po svahu. Medailu z tejto disciplíny získali hneď dvaja kuchári - Milan Ščibrany. a Rudolf Greguš.

Obec Makov  v rámci projektu Objavujme a spoznajme klenoty Kysúc pri tejto príležitosti pripravila pre členov ZO SZTP ZPCH a Jednoty dôchodcov sprievodný program v ktorom koncertovala kysucká “Heligonka P&L“ so sólistkami skupiny z Kysuckého prameňa - Patriciou Čepcovou a Libuškou Gužikovou. Spev, tanec, a veselá zábava  aspoň na chvíľu zahnala všetky bolesti a starosti. Práve takéto aktivity slúžia na posilnenie sociálnej súdržnosti a vytváranie rovnosti príležitostí v oblasti kultúrneho života telesne postihnutých a inak znevýhodnených ľudí. Hosťami podujatia bola predsedníčka Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých v Čadci Helena Kultánová a predseda okresného výboru Slovenského zväzu telesne postihnutých v Čadci Jozef Křivánek.

Podujatie bolo  „Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky“

Fotografie z koncertu “Heligonka P&L“ so sólistkami skupiny z Kysuckého prameňa - Patriciou Čepcovou a Libuškou Gužikovou:

Fotografie zo športových hier: