26781993 1013985552074673 459590435 o

 

 

V sobotu 6.1.2018 sa v telocvični ZŠ Makov uskutočnil ping-pongový turnaj „O pohár starostu obce Makov“ za účasti 42 súťažiacich,z toho 36 mužov a 6 žien. Vysoká účasť slubovala atraktivitu turnaja, dovolíme si však povedať,že niektoré zápasy – hlavne finále a semifinále boli veľkou pastvou pre oči a veru, bolo sa na čo pozerať. Okrem domácich účastníkov turnaja sa nám predstavili hráči z okolitých obcí, či už z Vysokej n.Kysucou, Turzovky, Olešnej, Korne a Čadce.

 

Zástupcovia Makova podávali dobré výkony, no v mužskej kategórii to na finalistov nestačilo. U žien sa našim zástupkyniam darilo a Barborka Pavlíková, Monika Planetová a Marta Sláviková rozhodne nesklamali.

Vo finále si to v dramatickom zápase plnom dlhých výmien „rozdali“ Peter Bohačiak z Varína a František Mĺkvik z Korne. Víťazstvo si nakoniec odniesol Peter Bohačiak ,urobil tým veľkú radosť svojím svokrovcom manželom Hederovým a takisto manželke Zuzke.
V úplnom závere sa v exhibičnom zápase všetkým prítomným predstavila Lívia Melicherová, dcéra našich rodákov Mira Melichera a Simony Melicherovej (Jančovej), ktorá sa tomuto športu venuje súťažne. Svojím stolnotenisovým majstrovstvom nenechala nikoho na pochybách, že je velkým talentom a jej zápasy dali bodku za velmi vydareným podujatím v našej obci.

VÝSLEDKY :
MUŽI :

1. Bohačiak Peter – Varín
2. Mĺkvik František – Korňa
3. Skorčík Peter – Turzovka

ŽENY :

1. Kaňáková Mirka – Korňa
2. Kišoňová Martina – DD H.Kelčov
3. Sláviková Marta – Makov

NAJLEPŠÍ MAKOVAN :

1. Blažek Patrik
2. Dieneš Marián
3. Pisárik Ľubomír st.

Za najlepšieho fanúšika bola vyhlásená Barborka Dienešová, ktorá počas celého dňa spolu zo svojou mamičkou neúnavne povzbudzovala svojho ocka.

Starosta obce p.Martin Pavlík ďakuje všetkým súťažiacim a divákom za hojnú účasť na tomto podujatí a takisto ďakuje za pomoc spoluorganizátorom tohto turnaja p.učitelovi Mgr. S.Olšovskému a zástupcovi starostu p.J.Pavlíkovi.