16558746 828183803988183 54427877 n

 

V sobotu 4.2.2017 sa u nás v Makove uskutočnili 2 podujatia zamerané na bežecké lyžovanie. Najskôr  sa v doobedňajších hodinách  konal už 6. ročník "Prechodu Beskydsko- Javorníckou magistrálou". Po uvedení do života novej knihy "Javorníky" sa na 12 km trať vydalo viac ako 200 milovníkov rekreačného športovania.

 

 

Celú trasu a čaro okolitej prírody si vychutnával okrem iných aj predseda ŽSK p.Juraj Blanár, poslanec NR SR p. Ján Podmanický,starosta našej obce p. Martin Pavlík, starosta susednej obce Vysoká nad Kysucou  Mgr.Anton Varecha ale aj riaditeľ Kysuckej nemocnice p. Martin Šenfeld. V cieli na Kasárňach všetkých spokojných bežkárov čakal chutný guláš, ktorý pripravil personál penziónu Javorník a o horúci čaj s voňavou dobrotou sa sponzorsky postarala obec Makov.

Vo večerných hodinách sa na tradičnom nočnom prechode z Melocíka na Kopanice stretlo približne 40 zväčša domácich nadšencov bielej stopy. Záver tohto nočného dobrodružstva sa tradične konči priateľským posedením v Chate Makov. Neraz sa stalo, že po predĺženej debate mohli účastníci nočného prechodu, rovno navštíviť "malú omšu"..

.