jarmoktop

 

V nedeľu 13. decembra 2015 sme už po ôsmykrát spríjemnili našim makovanom i širšej verejnosti obdobie adventu. Vianočný jarmok  sa radí sa medzi najpríťažlivejšie a najnavštevovanejšie  podujatia v roku a je súčasťou Makovských Vianoc.Paralelne  s jarmokom prebiehal sprievodný program,  v ktorom účinkoval FS Karlovianek (ČR), 

 

FS Makovníček, deti ZŠ a MŠ Makov v spolupráci zo ZUŠ Čadca, FS Makovanka, FS Makovský prameň. Príjemná atmosféra podfarbená koledami, vôňou oblátok, frgálov prilákala tretiu adventnú nedeľu do DK množstvo návštevníkov. Nechýbala ani tradičná zabíjačka a stánky s občerstvením.
Tohto roku sa k nám prihlásilo vyše tridsať predajcov remeselníckych výrobkov. Mohli sme obdivovať zručnosť žien zo spolku ŽIVENA, ktoré prezentovali ľudovoumelecké výrobky. Remeselníci ponúkali háčkované, drôtované , ručne maľované a vyšívané výrobky. Ozdoby zo slamy, perníky aj výrobky z paličkovanej čipky. Počas jarmoku si návštevníci mohli pochutnať na "Starostovej dobrote" - voňavom vianočnom punči, ale aj na netradičnom mliečnom Bačovskom punči, ktorým hostili návštevníkov naši členovia zväzu dôchodcov. Obec nezabudla ani na najmenších, pre ktorých  pripravila malé prekvapenie. Deti mohli využiť  krátku okružnú jazdu  po centre obce v rozprávkovom koči ťahanom koníkmi.