Kultúrno spoločenské a športové podujatia

Oslobodzovanie územia Slovenska sa začalo 20. septembra 1944, keď jednotky 1. gardovej armády 4. ukrajinského frontu prekročili jeho hranice východne od Michaloviec a na druhý deň oslobodili ako prvú obec Kalinov. Trvalo do 3. mája 1945, keď bola oslobodená posledná obec na Slovensku, a to obec Makov - presne 226 dní.

maj2021Mesiac máj sa viaže k obdobiu lásky, energie a zrodu nového života. Znakom sily a rastu je májová zeleň na poliach, lúkach a záhradách. Aké tradície našich predkov prevládali v tomto období? Symbolom tohto obdobia je aj strom „máj“, ktorý predstavuje zdravie a vitalitu pre všetky ženy a dievčatá z miest a dedín.

Pripomenutie 76. výročia SNPObec Makov, Žilinský samosprávny kraj a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov zorganizovali vo štvrtok 27.8.2020 spomienkovú slávnosť 76.výročia SNP pri pamätníku 1.čs partizánskej brigády Jána Žižku v Makove. Slávnosti sa zúčastnili predsedníčka ŽSK p.Erika Jurinová,zástupcovia veľvyslanectva Českej republiky a Ruska p.Zuzana Marková a p.Alexej Kulagin,predseda ObZPB Žilina plk. Juraj Drotár,starostovia a primátori okolitých miest a obcí,poslanci OZ v Makove a mnoho ďalších vzácnych hostí.
Jubileum zlatého sobáša JUBILEUM ZLATÉHO SOBÁŠA
Od 1. augusta 1970 si delia srdcia i duše, veria i odpúšťajú, podávajú jeden druhému ruku v dobrom i zlom naši spoluobčania,manželia p. Ladislav Melicher a Helena Melicherová, rod. Kubincová, bytom Makov – Čierne 194. Pri tomto jubileu „zlatej svadby“ manželom k ich výročiu zablahoželal v mene Obce Makov p. Martin Pavlík, starosta obce, prejavil im svoj obdiv, úctu a uznanie za spoločne prežité roky.

slagr kasuba cb15 denik 320 16x9Milí priatelia pozývame Vás na tanečný večer s hviezdou TV Šláger Ľudovítom Kašubom 19.9.2020  so začiatkom o 19.00 hod. Vstupenky si môžete zakúpiť v obecnej knižnici v Makove. Rezervácia stolov na tel.č. 0911 772 066.Počet vstupeniek je obmedzený.  Po koncerte bude pokračovať voľná zábava s DJ. Cena vstupenky 12€ , v cene malé občerstvenie/  0,2 dcl vína a minerálka. Bar bude v prevádzke. Tešíme sa na Vás ! ! ! 

Na bežkách  “Beskydsko-Javorníckou bežkárskou magistrálou”V sobotu 9.2 .2020 sa uskutočnil už 9.ročník prechodu “Beskydsko-Javorníckou bežkárskou magistrálou” za účasti približne 200 účastníkov. Toto podujatie organizoval ŽSK v spolupráci s obcou Makov. Celé podujatie odštartoval symbolickým výstrelom z pištole podpredseda VÚC Žilina p.Peter Dobeš a starosta obce Makov Martin Pavlík.

Starosta obce prevzal ocenenie Minister obrany SR Peter Gajdoš spolu s generálnym tajomníkom Služobného úradu Ministerstva obrany SR Jánom Hoľkom v priestoroch Múzea SNP v Banskej Bystrici ocenili 108 miest a obcí, ktoré boli vypálené počas 2. svetovej vojny. Pamätnou medailou k 75. výročiu Slovenského národného povstania a skončenia 2. svetovej vojny zároveň ocenili aj 35 významných osobnosti SNP.

pinpongovy turnaj 018

Tohtoročný pingpongový turnaj o pohár starostu obce Makov sa odohral v našej telocvični ZŠ v sobotu 4.1.2020.Turnaj mal kvalitné obsadenie a veru bolo sa na čo pozerať. Na piatich stoloch sa odohrávali neúprosné súboje v 3 kategóriach: muži, ženy a dievčatá - juniori. Najväčšie nervy - drásajúce súboje sa odohrali samozrejme v hlavnej kategórii mužov a niektoré zápasy boli veľkou pastvou pre oči početného publika.