Bilancovanie roka v makovskom zväze dôchodcov.Je tu opäť koniec ďalšieho kalendárneho roka. Nastal čas, kedy sa obzeráme za seba a hodnotíme svoje výsledky. Niekedy nám rok praje viac, inokedy menej. A aký bol rok 2018 pre členov ZO SZTP, ZPCCH a Jednoty dôchodcov v Makove ?

Na poslednej výročnej schôdzi, ktorá sa konala koncom novembra informovala o celoročnej činnosti predsedníčka Anna Zajacová .
V priebehu necelých 12 mesiacov toho stihli naozaj neúrekom. Okrem pravidelných stretnutí sa zúčastňovali rôznych športových, kultúrno spoločenských, či dobrovoľníckych aktivít.
Absolvovali náučno poznávací výlet do Veľkých Karlovíc spojený s relaxačným kúpaním v hoteli Horal, výlet na Oravskú priehradu či nákupný zájazd v Poľskej Jablonke.

Začiatkom jari sa členovia zapojili do celosvetového Dňa Zeme . Dobrovoľne vyčistili niektoré verejné priestranstva v obci. Taktiež v jeseni sa podujali upratať okolie kríža na miestnom cintoríne.
Na Masarykovej chate sa niekoľkokrát stretli zástupcovia klubu s priateľmi z obce Hutisko Solanec, pri udržiavaní skalky na hranici SR a ČR.

Folklórna skupina Makovský prameň je súčasťou zväzu dôchodcov. Aj v tomto roku sa zúčastnili speváckej súťaže Znej pieseň naša. Tá sa konala v Zborove. Folkloristi svojimi piesňami spríjemňovali počas roka takmer každé spoločné stretnutie. Tak tomu bolo pri príležitosti dňa žien, mesiaca úcty k starším, pri oslavách jubilantov. Spevom privítali aj hlavu štátu Andreja Kisku , ktorý začiatkom mája zavítal do našej obce.
Seniori sa môžu pochváliť aj športovými úspechmi. Základnú organizáciu SZTP , ZPCCH na športových hrách v Čadci reprezentoval pán Milan Hedera, ktorý vybojoval prvenstvo v behu a dve druhé miesta vo vrhu guľou a v pingpongu.
Poslednou tohtoročnou aktivitou, ktorou zavŕšia rok 2018 bude návšteva a odovzdanie vianočných balíčkov členom, ktorým zdravotný stav nedovoľuje zúčastňovať sa na spoločenskom dianí v organizácii.