×

Poznámka

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015/2016/FOTOGALERIA/2018/karlovice

nV máji sme a vybrali na poznávací zájazd do Velkých Karlovíc. Prvou zastávkou bolo malebné údolie Pluskovec, ktoré sa nachádza od Makova sotva pár kilometrov za štátnou hranicou, v lone prekrásnej valašskej prírody. Areál hotelu Kyčera s galériou v prírode bol pastvou pre oči. Niet divu, že sa objavil v nejednom filmovom zábere , napríklad v známom seriáli Dr. Martin s Miroslavom Donutilom.

Aj Karlovské múzeum nás očarilo. Nachádza sa v historickom strede Veľkých Karlovíc. V dvoch budovách pamiatkovo chráneného objektu bývalého kupeckého domu sme zhliadli expozície venované životu ľudí v tomto rázovitom kúte Valašska. V národopisnej zbierke nechýbalo poľnohospodárske a salašnícke náradie či valašská kuchyňa s pôvodným vybavením. Predposledným objektom našej exkurzie bol barokový kostol Panny Márie Snežnej. Tento monumentálny drevený kostol z roku 1754 je zaujímavý tým, že na jeho stavbu nebol použitý žiaden kovový klinec. V pútavom výklade sme sa dozvedeli i ďalšie perličky z jeho histórie. Návštevu chrámu sme ukončili spoločnou mariánskou piesňou. Poslednou zastávkou našich potuliek po Valašsku bol horský Hotel Horal, kde sme si do sýtosti odpočinuli a užili vodu a relax.

{gallery}2015/2016/FOTOGALERIA/2018/karlovice{/gallery}