2D vertcal RGB

 

V sále DK Makov sa v stredu 25.5.2016 v rámci 6. ročníka Okresnej prehliadky speváckych skupín seniorov zúčastnilo 13 speváckych skupín z okresu Čadca a Kysucké Nové Mesto. Jednota dôchodcov Makov, Okresný výbor Jednoty dôchodcov Čadca a Obecný úrad Makov sa spoločne podieľali na organizovaní pekného kultúrno spoločenského podujatia.

Samotný názov Znej pieseň naša, dával predpoklad, že o ľúbezné piesne, kultúrne zážitky a dobrú náladu nebude núdza.

Na začiatku prehliadky vystúpili deti z FS Makovníček pri ZŠ a MŠ Makov, ktoré veľmi pekne stvárneným pásmom o tom ako Boh delil svet navodili tú pravú atmosféru. Ako prvá sa predstavila domáca spevácka skupina Makovský prameň a po ňom nasledovali Žubrienky z KNM, Dúha z Turzovky, Rakovanka z Rakovej, Jedľovina z KNM, Seniorky zo Skalitého, Seniorky z Turzovky, Slnečnice z Čadce, Dedovanka z Oščadnice, Zborovanka zo Zborova , Krasňanka z Krásna nad Kysucou, Sestry Mravcové z Rakovej, Seniori z Čierneho. Hodnotné vystúpenia jednotlivých speváckych skupín sa podpísali na veľmi dobrej úrovni podujatia.
Spríjemnením prehliadky bolo vystúpenie známej heligonkárky a úspešnej speváčky Vlastičky Mudríkovej zo Skalitého a speváka Tonka Mojaka z Čierneho.
Čerešničkou na torte bolo záverečné vystúpenie všetkých účinkujúcich členov pred DK, ktoré bolo veľmi spontánne a srdečne.

Poďakovanie za úspešný priebeh a organizáciu prehliadky si zaslúžia: Obecný úrad Makov, okresná predsedníčka JD Čadca pani Gitka Ďurišová a najmä členky výboru a Základnej organizácie JD Makov.
 

Podujatie materiálne podporila Nadácia Kia Motors Slovakia.