Makové zrnká n.o.

logo fitmakOd 1. januára si môžete zakúpiť nové permanentky na rok 2018.

Permanentka na celý rok pre dospelú osobu -30 eur, polrok 20 eur.

Permanentka na celý rok pre študenta a dôchodcu- 20 eur, polrok 15 eur.


Jednorazové vstupné počas otváracích hodín 2€pre všetkých rovnako. Permanentky na celý rok a polrok si môžete zakúpiť v Obecnej knižnici u p. Pajerovej. Tel.č. 0911 772 066

IMG 20170628 210230Neinvestičný fond Makové zrnká a Obec Makov zorganizovali 28.6.2017 v rámci Petropavlovských hodov  tradičný pochod k prameňu rieky Kysuca. V tomto roku sa po prvýkrát konal v inom čase. Vyše 20 účastníkov sa ku prameňu vydalo z PINDULE o 19.00 hod. Počasie nám prialo aj nálada bolo skvelá. Sucho však spôsobilo že voda z prameňa nevytekala a nemohli sme sa osviežiť. Zapísali sme sa do vrcholovej knihy, rozdali pamätné listy a cestopisníky  a  vydali sa naspäť.

logo fitmak

 

Makové zrnká pri svojom 10. výročí predstavili svoje budúce plány a ďalšie ciele, ktoré si dávajú a chcú ich v blízkom čase naplniť. Jedným z takýchto cieľov bolo aj zriadenie posilňovne, alebo fitnescentra pre mládež v Makove. Rozhodnutie vzniklo na podnet samotnej mládeže, aby mali kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas a rozvíjať športové aktivity. Podarilo sa!

Vážení rodičia, sponzori, priatelia detí a školy. Každoročne sa Vám  v tomto období prihováram v mene  detí a "Makových zrniek". Práve v tomto období každý z nás podáva svoje daňové priznanie. Chceme Vás opäť poprosiť o Vaše 2 %  z Vaších daní. Vás to až tak veľa nestojí, stačí vyplniť už známe vyhlásenie o poukázaní sumy, potvrdenie o podaní daňového priznania a stačí to odovzdať aj tu nám v škole. Všetky tieto peniaze sú každoročne použité pre naše makovské deti, sponzorujú sa nimi rozne súťaže, výlety, mikulášske balíčky, hry, atď. Správa o využívaní týchto prostriedkov za každý rok visí vo vestibule Základnej školy Makov. Tlačivá si môžete vyzdvihnúť v zborovni základnej školy, ale nájdete ich aj na internete  na stránke www.rozhodni.sk

Sample ImageHvozdná vďaka n.f. Makové zrnká navštívila Makov
Do základnej školy v Makove zavítal vo štvrtok 24. 3. 2011 autobus plný lienok, chrobáčikov, mravcov, pavúkov...Áno máme na mysli prestrojených divadelníkov v nádherných kostýmoch, ktorí k nám prišli zahrať divadelné predstavenie „Ferda Mravenec“, od Ondřeja Sekoru. Ferda  Mravenec  preto, lebo sa jednalo o súbor divadelných ochotníkov zo spriatelenej obce Hvozdná z Českej republiky. Obec Hvozdná  leží v Severomoravskej kotline v okrese Zlín, neďaleko úrodného kraja Hana, v blízkosti pred časom známych Slušovíc  a ešte v susedstve obce Lešná,  pýšiacou sa prekrásnou ZOO, ktorá je dobre známa aj u nás. Toto všetko som spomenula zámerne, pretože to mali naši žiaci už možnosť vidieť v minulom roku, kedy boli ako najlepší žiaci odmenení takýmto krásnym výletom.

 

KTO SME: Neinvestičný fond pre deti
KDE SME: Makov č. 264, 023 56
ČO ROBÍME: Predmet činnosti je ochrana a podpora vzdelávania, podpora športu detí a mládeže, ochrana a tvorba životného prostredia a zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt v obci Makov.
Číslo účtu: 312 416 750/0900