1nhs

V sobotu 22.7.2017 sa v obci Makov uskutočnil 6. ročník nočnej hasičskej súťaže o putovnú sekeru. Organizátorom bol DHZo MAKOV. Táto súťaž je zaradená do nočnej hasičskej ligy (NHL-ky). Večerného zápolenia sa zúčastnilo 28 hasičských družstiev . Svoje sily si zmerali družstvá z okresov CA, BY, KM, ZA, PB, PU, MT. O skvelé výkony nebola núdza.

V kategórii ženy sa na 3. mieste umiestnil DHZ Kolárovice s časom 19,00 sekúnd. Druhé miesto patrilo DHZ Oščadnica s časom 18,50 sekúnd. Na víťaznej priečke skončili ženy z DHZ Hliník nad Váhom s časom 18,09 sekundy.
V kategórií muži sa na 3. mieste umiestnilo družstvo KL Jasenové s časom 16,37 sekúnd. Na druhom miesto skončili hasiči z DHZ Štiavnik s časom 16,23 sekúnd. Prvé miesto si zaslúžene vybojovalo družstvo DHZ Dolný Hričov s časom 15,41 sekúnd. Tí si so sebou odniesli aj víťaznú putovnú sekeru.
Domáce družstvo DHZ Makov sa umiestnilo na 4.mieste s časom 16,58 sekúnd.

Súťaž sa uskutočnila na novovybudovanej hasičskej trati z umelej trávy pri železničnej stanici. Patrí medzi prvé na Kysuciach, a členovia DHZ Makov si ju vybudovali vlastnoručne v akcii "Z". Veliteľ DHZ Makov sa chce týmto poďakovať  najmä Obci Makov za finančnú a materiálnu podporu . Taktiež pánovi Vladimírovi Kupšovi za technickú pomoc pri príprave trate. Nemôže opomenúť ani samotných členov DHZ Makov, ktorí tu odpracovali desiatky brigádnických hodín a bez ich snahy a práce by sa nepodarilo dokončiť športovisko načas. Veľká vďaka patrí všetkým členom, ktorí pomohli podujatie zorganizovať ale i tým, ktorí ho prišli podporiť svojou účasťou.