Mgr. Stanislava Kupšová a Mgr. Martina Dodeková s obdarovanými seniormi

Zamestnanci Zariadenia pre seniorov v Makove sa počas celého roka usilovne snažia svojim klientom skvalitniť služby a spríjemniť im jeseň života v náhradnom domove. Každoročne s nimi trávia aj najkrajšie sviatky v roku a nahrádzajú im často ich vlastnú rodinu. Nebolo tomu inak ani tieto Vianoce, kedy sa pri bohato prestretom štedrovečernom stole zišli s klientmi zariadenia aj predstavitelia samosprávy a vedenia ZPS.

 

K tejto milej tradícii pribudol tohto roku veľmi pekný počin zamestnankýň Mgr. Martiny Dodekovej a Mgr. Stanislavy Kupšovej, ktoré pre osamelých a opustených seniorov pripravili naozaj krásne vianočné prekvapenie. Pýtate sa aké? 

Mgr. Martina Dodeková
Koncom novembra 2017 nás oslovila zakladateľka projektu Vianočný zázrak pani Martina Kasemová s ponukou sprostredkovania darčekov pre seniorov nášho zariadenia. Projekt spája vianočné priania osamelých seniorov v domovoch dôchodcov a ľudí, ktorí majú záujem im tieto priania splniť a vrátiť do ich životov kúsok Vianoc. Už dlhšiu dobu sme sa sami pohrávali s myšlienkou potešiť práve opustených a osamelých seniorov a a nájsť spôsob ako to spraviť. Ponuka spadla priam z neba a preto sme ani chvíľu neváhali a pustili sa do práce. Spomedzi klientov sme vybrali určenú kategóriu a začali premýšľať o darčekoch, ktoré by ich najviac potešili. Každý klient je iný, preto výber bol naozaj rozmanitý.
Mgr. Stanislava Kupšová
Sprvu sme ani neverili že budeme patriť medzi zariadenia ktoré budú vybraté, ale o to väčšie bolo naše prekvapenie. Všetkým trinástim klientom boli kuriérom osobne doručené hodnotné darčeky. Kvalitné zdravotné pomôcky, zdravotné vankúše, oblečenie, obuv, predplatné novín, televízor a mnohé iné a to všetko od náhodného darcu. Prvotná myšlienka potešiť osamelú babičku alebo deduška pekným darčekom sa naozaj podarila. Dôkazom toho bola takmer detská radosť, ktorá im iskrila v očiach z každého jedného darčeka ale i slzička dojatia. Veľké poďakovanie patrí koordinátorke projektu pani Kasamovej, ale najmä darcom, ktorí darčeky sami zakúpili a zaslali.

seniori s darčekami

 

Darovať iným niečo nezištne je jeden z najkrajších pocitov. Stará múdrosť hovorí že to, čo človek daruje, vráti sa mu aj s úrokmi. Som rada, že sa v dnešnej dobe nájdu ľudia ktorí nezištne a radi pomáhajú, bez ohľadu na svoj voľný čas i peniaze. Ľudia s veľkým srdcom, pre ktorých je príznačné príslovie "Kto rád dáva, dvakrát dáva".

H.P