IMG 20180609 091451

 

Vďaka pozvaniu obce Hvozdná, ktorá je už 10 rokov cezhraničným partnerom nienvestičnému fondu Makové zrnká sme aj tohto roku pripravili pre rodičov a deti návštevu podujatia "Deň obce Hvozdná". Ako už býva zvykom, cestu sme si i tento krát spestrili zaujímavým poznávacím výletom po Zlínskom kraji. Prvou našou zastávkou bolo mesto Vsetín.

 

V priestoroch renesančného zámku sme si prezreli okrem zámockej veže aj niekoľko výstav so zameraním na históriu, výtvarné umenie, etnografiu, prírodovedu ai. 

Naša cesta pokračovala na juhovýchod Valašska , na stredoveký hrad Brumov – Bylnice. Po zaujímavom výklade a prehliadke dominanty mesta sme sa vydali do spriatelenej obce Hvozdná. Tu na deti čakali okrem množstva dobrôt, veselých súťaží a úloh rôzne atrakcie ako skákací hrad, elektrické bicykle, jazda veteránom či streľba zo vzduchovky. Všetci sa tešili najmä na prelet lietadla, ktoré nad futbalovým ihriskom, na ktorom sa podujatie uskutočnilo, vyhadzovalo za letu stovky sladkých cukríkov. Sme radi, že sa nám podarilo opäť prežiť spoločne krásnu, slnečnú, letnú sobotu, plnú zážitkov a prekvapení.

Organizátori : NF Makove zrnká
E.Rusňáková, H.Pajerová, M. Bajcarová , V. Mročková